Bezpieczna podłoga

W firmach, w których znajduje się bardzo dużo sprzętu elektrycznego, ważnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie zarówno pracujących tam osób, jak i pozostałego sprzętu. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wykładzina antyelektrostatyczna. Do montażu większości z nich nie potrzeba ani wykwalifikowanego sprzętu czy pracowników, może ułożyć ją praktycznie każdy. Nie wymaga również klejenia, co jeszcze bardziej upraszcza proces.

Wykładzina taka jest sprzedawana w rolkach. Powstała specjalnie z myślą o przemyśle elektrycznym. Jej główna zaleta to właściwości antyelektrostatyczne, przez co zapobiega wyładowaniom cząsteczek. Dzięki temu chroni pracowników, ale także sprzęt przed zniszczeniem. Jest to produkt bardzo trwały – można jej używać w miejscach, gdzie składujemy ciężkie sprzęty – wytrzyma nacisk nawet do kilku ton. Dodatkowo nie zniszczy się szybko przy codziennym użytkowaniu – chodzeniu czy np. jeżdżeniu krzesłami na kółkach lub innymi pojazdami.

Zazwyczaj większość osób wybiera wykładzinę gładką, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się ostatnio także wykładziny dywanowe, które dają poczucie większej przytulności. Cechy takiej wykładziny nie różnią się od wykładziny klasycznej. Jej wybór może być podyktowany względami estetycznymi, a właściwości ochronne nie będą z tego powodu mniejsze.

Większości z tych wykładzin nie trzeba kleić do podłogi, jednak w przypadku dużych powierzchni dobrze jest to zrobić. Można skorzystać z klasycznego kleju, jednak producenci zazwyczaj oferują produkt lepiej dopasowany do wykładziny, co wpływa na kompatybilne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *