Niebezpieczne ładunki elektryczne

Wyładowania elektrostatyczne to problem w firmach, w których wskutek toczących się procesów technologicznych tworzy się duża ilość ładunków elektrostatycznych. Miejsca, gdzie takie problemy występują, to np. magazyny czy fabryki elektroniczne.

W takich pomieszczeniach istotne jest montowanie posadzek antyelektrostatycznych. Oferuje je wielu producentów. Warto zacząć poszukiwania od Internetu i wpisać w wyszukiwarkę np. „posadzka antyelektrostatyczna cena”. Poznamy ofertę wielu producentów, którzy łączą jakość i niewygórowane ceny, a to zawsze ma znaczenie dla przedsiębiorców.

Posadzka antyelektrostatyczna jest monolityczną, jednolitą powierzchnią, która wykonana jest z materiałów powodujących odprowadzanie niebezpiecznych ładunków. Wykonanie posadzki nie zajmuje dużo czasu, jednak warto zarezerwować na to kilka dni. Taką posadzkę wylewa się na warstwę izolacyjną podłogi z przygotowaną wcześniej warstwą. Płyta posadzkowa jest następnie łączona z instalacją uziemiającą.

Zapobieganie elektryzowaniu się materiałów i sprzętów jest jednym z obowiązków pracodawcy. Każdy przedsiębiorca zdaje sobie również sprawę z niebezpieczeństwa pożarowego, jakie powodowałoby niezabezpieczenie odpowiednią posadzką. Dodatkowo problemem mogą być zakłócenia aparatury badawczej, ponieważ wyniki mogą zostać zafałszowane.

Stosowanie odpowiednich posadzek antyelektrostatycznych jest jednocześnie obowiązkiem, ale również wyrazem zdrowego rozsądku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *