Posadzki nieprzewodzące prądu

Wiele firm i miejsc pracy jest związanych z niebezpiecznymi wyładowaniami elektrostatycznymi. Zazwyczaj pracownicy skarżą się na nie w miejscach, gdzie nagromadzone jest dużo sprzętu elektrycznego. Jednak standardowe biuro, w którym od czasu do czasu przepływający prąd da o sobie znać, nijak nie może się równać z fabrykami, w których na masową skalę produkuje się sprzęt ESD elektryczny. W takich miejscach ładunki są dużo większym zagrożeniem i tu niewielka mata może nie pomóc.

W takich miejscach rozwiązaniem jest posadzka antyelektrostatyczna. Sprawdza się ono w firmach działających w branży elektrycznej i elektrotechnicznej. Posadzka ma tę przewagę nad matami, że przewodzi ładunki całą swoją powierzchnią, a nie tylko punktowo, w miejscu, w którym leży mata. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie odprowadzające ładunki elektrostatyczne z różnych powierzchni.

Wybierając taką posadzkę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, m.in. jej obciążenie, które jest różne dla różnych modeli. Nie na każdej posadzce można stawiać kilkutonowe maszyny. Dodatkowym aspektem jest fakt, że taka posadzka jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości – brak fug, jak w przypadku kafli lub paneli, sprawia, że brud nie zbiera się w przestrzeniach, a jest w całości odprowadzany z powierzchni. Dodatkowo producenci dbają również o aspekt dekoracyjny – posadzki można produkować w bardzo wielu kolorach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *