Sprzątanie fabryk nie takie proste

Wiele się mówi o bezpieczeństwie w fabrykach czy magazynkach, w których znajduje się sprzęt elektroniczny – że trzeba nosić odpowiednią odzież, buty, odpowiednio się zachowywać. Jednak mało kto zastanawia się nad utrzymaniem czystości, a jest to bardzo ważny element działania każdego miejsca pracy.

Zazwyczaj myśląc o porządku, mamy na myśli układanie przedmiotów tak, aby można je było potem łatwo znaleźć. Jednak sprzątanie to również czyszczenie powierzchni z kurzu, brudu i innych cząsteczek. Czy można to zrobić standardowymi płynami dostępnymi w każdym sklepie?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie! Płyny takie nadają się do codziennego sprzątania domów, mieszkań, ewentualnie niewielkich bur, w których nie m zbyt wiele sprzętu elektronicznego. Jednak w przypadku przemysłowych pomieszczeń – w fabrykach, magazynach – płyn do sprzątania powinien być odpowiednio dobrany.

Przede wszystkim musi to być środek antystatyczny. Posiada on specjalne właściwości zabezpieczające powierzchnie antystatyczne przed utratą swoich właściwości antyelektrycznych, a jednocześnie jest dla niej w pełni bezpieczny. Usuwa niechciane plamy, kurz i brud.

Do wyboru mamy wiele środków, które mają takie antystatyczne właściwości. Podstawowym produktem, w który należy się zaopatrzyć, jest klasyczny płyn czyszczący, który możemy uniwersalnie stosować i na meblach, i na podłogach. Istnieje również specjalny środek przeznaczony tylko do podłóg. Jest on bardziej wydajny i usuwa trudniejsze zanieczyszczenia, takie jak np. smary. Dodatkowo podłogę możemy posmarować specjalnym antystatycznym woskiem, który wpłynie na jej dłuższą żywotność. Nadaje się on także do zwykłych podłóg – PVC, linoleum czy parkietów. Zapewnia wysoki połysk, a jednocześnie ochronę antystatyczną. W pomieszczeniach z dużą ilością sprzętu powinien być uzupełnieniem podczas sprzątania. Można go również stosować w miejscach, gdzie jest niewiele sprzętu, a pracownicy skarżą się na okazjonalne wyładowania elektryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *