W czym transportować sprzęt?

Firmy technologiczne mają codziennie do czynienia z dużymi ilościami sprzętu elektrotechnicznego. Wytwarza on napięcie, co może być niekorzystne dla środowiska, ale także dla ludzi i innych sprzętów. Dodatkowy problem pojawia się w momencie, kiedy duże ilości sprzętu trzeba przewieźć. Wtedy mamy do czynienia nie ze stałym środowiskiem magazynu czy fabryki, które możemy w dużej mierze kontrolować. Podczas transportu wiele rzeczy jest niemożliwych do określenia i przewidzenia. Jak więc transportować sprzęt, aby było to bezpieczne?

Producenci oferują specjalistyczne pudełka esd, czyli opakowania, które chronią zawartość przed wyładowaniami elektrycznymi. Pudelka te są zazwyczaj dostępne w wielu różnych rozmiarach. Dodatkowo można dokupywać przeróżne przegrody, które pozwalają na dzielenie wewnętrznej przestrzeni na mniejsze, aby jeszcze bardziej chronić zapakowany sprzęt. Pudełka są wyposażone w specjalne listwy wystające poza obrys, które ułatwiają ich przenoszenie, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko wypadnięcia pudełka z rąk.

Materiał, z jakiego pudełka są wykonane, to specjalny komponent, który odprowadza niebezpieczne ładunki. Dzięki temu zneutralizowane są oddziaływania między sprzętem znajdującym się w jednym opakowaniu. Ładunki elektrostatyczne znajdują się na wszystkim, jednak sprzęt elektryczny wydziela ich większe ilości, które później mogą się przenosić na inne przedmioty, powodując niewielkie wyładowania. Specjalne materiały służą do tego, aby pochłaniać ładunki i chronić sprzęty.

Skrót esd oznacza electrostatic discharge i oznacza nagły przepływ prądu pomiędzy dwoma powierzchniami o zróżnicowanych potencjałach elektrycznych. Takie niechciane prądy mogą uszkodzić sprzęt, co może prowadzić do dużych strat finansowych. Warto więc podejmować działania zabezpieczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *